We are hiring!

Ψυκτικός Τεχνικός Εγκαταστάσεων

Αναζητούμε Ψυκτικό με άδεια  Εργοδηγού ή Μηχανικό ΤΕΙ με σκοπό την επαύξηση και αναβάθμιση του δυναμικού της στο τμήμα service.

Αρμοδιότητες Θέσης:

  • Τεχνικός έλεγχος και συντήρηση ψυκτικών κυκλωμάτων
  • Τεχνικός έλεγχος συστημάτων αυτοματισμού και εγκαταστάσεων κλιματισμού
  • Τεχνικός έλεγχος και επισκευές υδραυλικών δικτύων και εξαρτημάτων αεραγωγών
  • Commisioning εγκαταστασεων και υποστήριξη σε τεχνικές εργασίες εγκαταστάσεων συστημάτων κλιματισμού
  • Διάγνωση βλαβών, επισκευή
  • Συντήρηση εγκαταστάσεων

Απαιτούμενη εκπαίδευση και προυπηρεσία

  • Τεχνική εκπαίδευση ΤΕΙ, Σιβιτανίδειος ή ισοδύναμο
  • Άδεια άσκησης επαγγέλματος ψυκτικού
  • Κάτοχος Άδειας Τεχνικού Ψυκτικών Εγκαταστάσεων και Πιστοποίηση τύπου Ι
  • Σχετική προϋπηρεσία σε βιομηχανικές ψυκτικές εγκαταστάσεις τουλάχιστον 5 ετών
  • Τεχνική εμπειρία και χειρονακτική δεξιοτεχνία σε εγκαταστάσεις ψυκτικών συστημάτων
  • Γνώση ψυκτικού αυτοματισμού
  • Γνώση και Εμπειρία στη διάγνωση βλαβών και αποκατάσταση
  • Καλή γνώση αγγλικών, δυνατότητα αποτελεσματικής επικοινωνίας

Απαιτούμενα προσόντα

  • Αποτελεσματικότητα
  • Ευχέρια και δεξιοτεχνία στις τεχνικές εργασίες
  • Οργανωτικότητα και σχολαστικότητα
  • Ισχυρό ενδιαφέρον για συνεχή εξέλιξη και πρόοδο
  • Η θέση απαιτεί συχνά ταξίδια σε Ελλάδα και εξωτερικό για χρονικό διάστημα από 1 έως 4 εβδομάδες.
  • Ενίοτε απαιτείται εργασία το Σαββατοκύριακο που καλύπτεται με επιπρόσθετες αμοιβές.

Προσφέρεται:

  • Πολύ καλό πακέτο αποδοχών και δυνατότητα bonus
  • Παροχή σημαντικής εκπαίδευση πάνω στα συστήματα βιομηχανικής ψύξης, στις νέες τεχνολογίες, στα φυσικά ψυκτικά ρευστά και στα σύγχρονα συστήματα αυτοματισμού
  • Χρηματοδότηση σχετικών πιστοποιήσεων εργαζόμενου και αποστολή του σε ειξιδικευμένα τεχνικά σεμινάρια στο εξωτερικό
  • Συνεχή εξέλιξη τόσο στην τεχνική κατάρτιση του εργαζομένου όσο και μισθολογικά
  • Δυνατότητα για παροχή επαγγελματικού αυτοκινήτου

Παρακαλώ στείλτε το βιογραφικό σας στο hr@bct-group.gr ή ανεβάστε το στο website μας με κωδικό: JC105

send us your cv!